Ciklum. Biuro, które podkręca kreatywność

ciklum gdańsk recepcja

Ciklum. Biuro, które podkręca kreatywność

W piątek 15 kwietnia 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie oddziału firmy Ciklum w nowej siedzibie w Gdańsku. To kolejna firma z sektora ITC, której przestrzenie biurowe mieliśmy przyjemność aranżować oraz wyposażać.

Firma Ciklum powstała w 2002 na Ukrainie. Pod koniec 2015 rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Ciklum Polska to łącznie ponad 220 stanowisk pracy w dwóch lokalizacjach Gdańskim Tryton Business House oraz Wrocławskim Sky Tower. W gdańskim biurze pracuje 70 pracowników, w tym około 60 to programiści. To oni, a dokładniej technologie w jakich pracują, zadecydowały o lokalizacji biura właśnie na pomorzu. Nic więc dziwnego, że biura Ciklum projektowane są właśnie pod specyficzne wymogi i oczekiwania programistów.

Openspace – szansa i wyzwanie

Biuro Ciklum ma charakter openspace. Dzięki temu rozwiązaniu efektywniej można wykorzystać metraż biura, a pracownicy są bardziej zintegrowani. Mają stały kontakt ze sobą, co ułatwia komunikację. Z drugiej strony czasami może przeszkadzać to w skupieniu się nad pracą. Dlatego ważnym dodatkiem do przestrzeni typu openspace są call roomy czyli pokoje o zróżnicowanej wielkości, służące do rozmów telefonicznych czy pracy w małych zespołach, a także salki konferencyjne wyposażone w panele akustyczne. Jeśli miejsce na to pozwoli, można wybudować wnękowe siedziska otwarte na openspace, wykonane w materiałów dzwiękochłonnych, które dają komfort osobą korzystającym z siedzisk jak i osobą z openspace pochłaniając dźwięk z otoczenia. Ściany openspace pokryte są czarną farbą suchościeralną, po której można pisać jak po tablicy.

Dzięki biurkom z elektrycznie sterowaną wysokością blatu oraz wygodnym krzesłom marki Sitag pracownicy mają zapewnioną prawidłową postawę podczas pracy, co jest bardzo ważne, kiedy spędza się tak wiele godzin przed komputerem jak oni. W salach konferencyjnych ściany zostały pomalowane specjalną farbą, po której pisać można pisakami. Pracownicy bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania podczas pracy zespołowej nad projektami. Możliwość pisania po ścianach wpływa na rozwój kreatywnych rozwiązań, tak pożądanych w tej branży.

W biurze niemal jak w domu

Ważnym elementem gdańskiego biura Ciklum jest w pełni wyposażona kuchnia, której wygląd z założenia miał nawiązywać do nowoczesnych przestrzeni restauracyjnych. Króluje tutaj ciemne dębowe olejowane drewno połączone z czarnymi frontami szafek. Pracownicy mogą posiedzieć przy dużym stole, porozmawiać, w spokoju zjeść posiłek lub porozmawiać przy kawie, a nawet upiec wspólnie babeczki czy pizzę.

Pracownicy mogą korzystać także z siłowni, w której znajdują się m.in. bieżnia, rowerek, ławeczka a także stół do piłkarzyków. Pracownicy dbają o zdrowie, dojeżdżają do pracy rowerami. Podczas pracy korzystają także z usług… masażysty. Wszytko to wpływa na to, że pracownicy Ciklum są zrelaksowani, wypoczęci, co wpływa na efektywność ich pracy. Mają więcej energii i są bardziej kreatywni.

Dużym atutem firmy, a jednocześnie jej wizytówką, jest przestronna recepcja. To miejsce sprzyja spotkaniom w większym gronie, także tym realizowanym z własnej inicjatywy pracowników. Każdy z nich ma możliwość zorganizowania spotkania dla całego zespołu, podczas którego podzieli się swoimi rozwiązaniami związanymi z pracą. Pracownicy chętnie robią prezentacje związane ze swoimi pasjami, np. podróżami czy gotowaniem. We foyer po godzinach pracownicy mogą obejrzeć mecz lub pograć na konsoli. Tutaj odbywają się także codziennie treningi planka.

Ciklum stwarza swoim pracownikom o wiele więcej, niż wygodne miejsce do pracy. Jest to przestrzeń, gdzie mogą oni rozwijać swoje pasje, dzielić się swoimi doświadczeniami. Aranżacja przestrzeni zadowala zarówno osoby, które lubią pracować samodzielnie, jak i zwolenników pracy zespołowej. Jest tutaj miejsce i na pracę, i na relaks. Na rozmowy, wspólne spędzanie czasu oraz indywidualną pracę w skupieniu. W takiej przestrzeni od razu lepiej się pracuje!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej realizacji!

 • Ciklum - recepcja
 • ciklum biuro
 • Ciklum 160730 013
 • Ciklum 160730 014
 • meble na zamowienie 2
 • IMG 0287
 • Ciklum 160721 003
 • Ciklum 160730 006
 • Ciklum 160730 005
 • Ciklum Gdańsk - kuchnia w biurze
 • piłkarzyki gra w biurze
 • Ciklum 160721 002
 • Ciklum 160721 001
 • Ciklum 160730 017
 • Ciklum 160730 016
 • Ciklum 160730 015


Wielkość elementów
Kontrast