Chat with us, powered by LiveChat

Blog

W piątek 15 kwietnia 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie oddziału firmy Ciklum w nowej siedzibie w Gdańsku. To kolejna firma z sektora ITC, której przestrzenie biurowe mieliśmy przyjemność aranżować oraz wyposażać.

Firma Ciklum powstała w 2002 na Ukrainie. Pod koniec 2015 rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Ciklum Polska to łącznie ponad 220 stanowisk pracy w dwóch lokalizacjach Gdańskim Tryton Business House oraz Wrocławskim Sky Tower. W gdańskim biurze pracuje 70 pracowników, w tym około 60 to programiści. To oni, a dokładniej technologie w jakich pracują, zadecydowały o lokalizacji biura właśnie na pomorzu. Nic więc dziwnego, że biura Ciklum projektowane są właśnie pod specyficzne wymogi i oczekiwania programistów.

Openspace – szansa i wyzwanie

Biuro Ciklum ma charakter openspace. Dzięki temu rozwiązaniu efektywniej można wykorzystać metraż biura, a pracownicy są bardziej zintegrowani. Mają stały kontakt ze sobą, co ułatwia komunikację. Z drugiej strony czasami może przeszkadzać to w skupieniu się nad pracą. Dlatego ważnym dodatkiem do przestrzeni typu openspace są call roomy czyli pokoje o zróżnicowanej wielkości, służące do rozmów telefonicznych czy pracy w małych zespołach, a także salki konferencyjne wyposażone w panele akustyczne. Jeśli miejsce na to pozwoli, można wybudować wnękowe siedziska otwarte na openspace, wykonane w materiałów dzwiękochłonnych, które dają komfort osobą korzystającym z siedzisk jak i osobą z openspace pochłaniając dźwięk z otoczenia. Ściany openspace pokryte są czarną farbą suchościeralną, po której można pisać jak po tablicy.

Dzięki biurkom z elektrycznie sterowaną wysokością blatu oraz wygodnym krzesłom marki Sitag pracownicy mają zapewnioną prawidłową postawę podczas pracy, co jest bardzo ważne, kiedy spędza się tak wiele godzin przed komputerem jak oni. W salach konferencyjnych ściany zostały pomalowane specjalną farbą, po której pisać można pisakami. Pracownicy bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania podczas pracy zespołowej nad projektami. Możliwość pisania po ścianach wpływa na rozwój kreatywnych rozwiązań, tak pożądanych w tej branży.

W biurze niemal jak w domu

Ważnym elementem gdańskiego biura Ciklum jest w pełni wyposażona kuchnia, której wygląd z założenia miał nawiązywać do nowoczesnych przestrzeni restauracyjnych. Króluje tutaj ciemne dębowe olejowane drewno połączone z czarnymi frontami szafek. Pracownicy mogą posiedzieć przy dużym stole, porozmawiać, w spokoju zjeść posiłek lub porozmawiać przy kawie, a nawet upiec wspólnie babeczki czy pizzę.

Pracownicy mogą korzystać także z siłowni, w której znajdują się m.in. bieżnia, rowerek, ławeczka a także stół do piłkarzyków. Pracownicy dbają o zdrowie, dojeżdżają do pracy rowerami. Podczas pracy korzystają także z usług… masażysty. Wszytko to wpływa na to, że pracownicy Ciklum są zrelaksowani, wypoczęci, co wpływa na efektywność ich pracy. Mają więcej energii i są bardziej kreatywni.

Dużym atutem firmy, a jednocześnie jej wizytówką, jest przestronna recepcja. To miejsce sprzyja spotkaniom w większym gronie, także tym realizowanym z własnej inicjatywy pracowników. Każdy z nich ma możliwość zorganizowania spotkania dla całego zespołu, podczas którego podzieli się swoimi rozwiązaniami związanymi z pracą. Pracownicy chętnie robią prezentacje związane ze swoimi pasjami, np. podróżami czy gotowaniem. We foyer po godzinach pracownicy mogą obejrzeć mecz lub pograć na konsoli. Tutaj odbywają się także codziennie treningi planka.

Ciklum stwarza swoim pracownikom o wiele więcej, niż wygodne miejsce do pracy. Jest to przestrzeń, gdzie mogą oni rozwijać swoje pasje, dzielić się swoimi doświadczeniami. Aranżacja przestrzeni zadowala zarówno osoby, które lubią pracować samodzielnie, jak i zwolenników pracy zespołowej. Jest tutaj miejsce i na pracę, i na relaks. Na rozmowy, wspólne spędzanie czasu oraz indywidualną pracę w skupieniu. W takiej przestrzeni od razu lepiej się pracuje!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej realizacji!

18 listopada otworzyliśmy nową siedzibę naszej firmy, która pełnić będzie jednocześnie funkcję showroomu. Zwiedzający mogli obejrzeć proponowane przez nas meble i szeroką gamę elementów wyposażania wnętrz. Spotkanie było także naturalną okazją do nawiązania nowych znajomości.

Tego dnia odbywał się Dzień Otwarty PPNT Gdynia, podczas którego zwiedzać można było cały Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Okazja ta zbiegła się z otwarciem naszego nowego biura. Przez cały dzień grupy zwiedzających mogły oglądać naszą wystawę designerskich krzeseł i foteli biurowych. Pokazaliśmy kilka nowych marek, które na stałe zagościły w naszej ofercie: VANK, Noti, Kleiber oraz niesamowite wykładziny Plankx. Zobaczyć można było również kilka aranżacji z mchem Interior Moss. Ciekawostką były również biurka elektryczne z pięknymi blatami wykonanymi z litego drewna dębowego. Na zwiedzających największe wrażenie zrobiła jednak przestrzeń wystawiennicza dla foteli i krzeseł, rozciągająca się od podłogi aż po sufit.

O godzinie 19 przy kieliszku dobrego wina oraz muzyce Szymon Mielewczyk, szef Ladeco, powitał wszystkich gości, a następnie przedstawił wszystkich pracowników firmy. Na otwarcie przybyli pracownicy firm parkowych, architekci, projektanci stale współpracujący z Ladeco, jak również osoby zainteresowane nowoczesnym designem biurowym. Pojawili się także przedstawiciele firm, z którymi współpracujemy od dawna, oraz naszych nowych dostawców. Chętnie współpracujemy z polskimi projektantami i twórcami mebli. Polski design i meble wykonywane w Polsce stają się coraz ciekawsze i bardziej dostępne dla szerokiego odbiorcy.

Do naszego nowego showroomu zapraszamy wszystkich, dla których otoczenie ma znaczenie. Jesteśmy otwarci 6 dni w tygodniu (pon-pt, 9:00-18:00, soboty 10:00-15:00). Naszą ofertę kierujemy do firm, instytucji ale również do osób prywatnych. Współpracujemy także z architektami. Posiadamy szeroką ofertę mebli do obiektów użyteczności publicznej takich jak biura, restauracje, hotele ale również niebanalne rozwiązania do aranżacji domowych.

Zapraszamy!

Ladeco
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Aleja Zwycięstwa 96/98
Lokal F0.14

 

Szczęśliwy pracownik to więcej korzyści dla firmy. Jednym ze sposobów na dobre samopoczucie pracownika jest zapewnienie mu odpowiedniego środowiska pracy. Już nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale inne czynniki mają wpływ na to, czy pracownik zdecyduje się podjąć pracę w firmie i czy będzie spędzał w niej czas efektywnie. Coraz większy wpływ ma także lokalizacja firmy, a także dodatkowe udogodnienia w biurze. O tym, jak stworzyć miejsce pracy, które przyciągnie i zmotywuje pracownika rozmawialiśmy z trzema firmami z Trójmiasta: Ciklum, Blue Media oraz Speednet.

Ciklum – domowa atmosfera

ciklum biuroPracownicy chcą przebywać w przyjaznym, nietuzinkowym środowisku. Atmosfera w firmie powinna być niemal domowa – prysznice, wyposażona kuchnia, konsola do gier. Tak jest w gdańskiej siedzibie firmy Ciklum, za której wygląd odpowiada Ladeco. Rozmawialiśmy na ten temat z pracowniczkami Ciklum: Yaną Shaydyuk oraz Agatą Gross.

Ladeco: Czy pracownicy mieli wpływ na to, jak wygląda przestrzeń biurowa?

Yana Shaydyuk: Już na etapie projektowania biura braliśmy pod uwagę potrzeby pracowników. Nie tylko, żeby sprostać obecnym standardom, ale także żeby wyznaczyć nowe, jak np. siłownia w miejscu pracy. Już od momentu otwarcia biura pracownicy przychodzili do nas z różnymi sugestiami. Ich pomysłem jest np. profesjonalny stół do piłkarzyków. Jesteśmy również otwarci na rozwijanie przygotowanych przez nas rozwiązań, dlatego dokupiliśmy sugerowane przez nich dodatkowe wyposażenie siłowni. Podczas rozmów rekrutacyjnych padały pytania o prysznice czy parking dla rowerów, ponieważ stosunkowo dużo osób dojeżdża do pracy właśnie rowerem. Informacja, że pracować będą przy biurkach z elektrycznie regulowaną wysokością blatu od razu poprawiała im humor. Wielu pracowników ma świadomość, jak niezdrowe jest ciągłe siedzenie przed komputerem. Byli też bardziej chętni, by polecić nas jako pracodawcę swoim znajomym.

Agata Gross: Mamy bardzo obszerną przestrzeń wspólną przy wejściu do biura, która sprzyja organizacji spotkań, podczas których pracownicy dzielą się swoją wiedzą i pasjami, oglądają wspólnie mecze i filmy. Organizujemy w niej również spotkania branżowe. Codziennie o 12:00 odbywa się tutaj sesja treningowa. Mamy konsolę do gier, na której regularnie walczą o tytuł najlepszego w Rocket League, Fifę czy Mortal Kombat. Mogą również relaksować się na poduchach, których w biurze nie brakuje. Natomiast w pełni wyposażonej kuchni mają możliwość wspólnie upiec np. pizzę czy przygotować cały posiłek, a nie tylko odgrzać danie w mikrofalówce. To wszystko integruje zespół.

Yana Shaydyuk: To prawda, w kuchni możemy nawet smażyć naleśniki albo zrobić jajecznicę. Mamy również do dyspozycji taras, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza i zrobić sobie przyjemną przerwę. Na tym jednak nie koniec. Pracownicy objęci są prywatnym ubezpieczeniem medycznym, posiadają polisę lekową oraz są ubezpieczeni w podróżach zagranicznych. Dofinansowujemy również parkingi, a dla tych bardziej aktywnych oferujemy karty Multisport.

Speednet – kreatywnie i na luzie

speednet biuro gdyniaRozmawialiśmy także z Piotrem Grodzkim z firmy Speednet, która ma swoją siedzibę w Gdyni. Firma istnieje na rynku od 16 lat i zatrudnia niemal 90 pracowników, z których większość to programiści. Biura Speednet wyróżniają się na pierwszy rzut oka, ponieważ niemal wszystkie ściany pokrywają murale autorstwa Ryszarda Niedzielskiego.

Ladeco: Skąd pomysł na murale w biurze?

Piotr Grodzki: Szukaliśmy elementu, który ożywi tę przestrzeń, ale nie do końca podobały nam się standardowe rozwiązania, takie jak np. fototapety. Od architekt dowiedzieliśmy się o rysunkach Ryszarda. Pracownicy mogli zgłaszać swoje pomysły, które artysta przekuwał potem w murale. I tak powstały obrazy inspirowane różnymi tematami: mamy gangsterów, Casablankę, lata 20, ale też czołg, azteckie piramidy i Larę Croft. Nasza przestrzeń jest oryginalna i odzwierciedla klimat tej firmy.

Wiele biur wygląda tak, jakby ich celem było pochwalenie się przed klientami. Według mnie biuro ma przede wszystkim służyć pracownikom. My nie mamy potrzeby, by pokazywać na siłę, że jesteśmy cool. Wiele firm ma konsole do gier, które porastają kurzem. U nas naprawdę się ich używa.

Ladeco: A jakie jeszcze dodatki oferujecie pracownikom?

Piotr Grodzki: Pracownicy mają do swojej dyspozycji stół do bilarda, piłkarzyków, Guitar Hero. W moim przekonaniu pracowników najskuteczniej można pozyskać oferując im pracę przy ciekawych projektach oraz niewymuszoną, luźną atmosferę. Na pewno pomagają także dodatki, takie jak dopłata do parkingu czy zajęć fitness. Prawie wszyscy tutaj coś trenują, biegają itp. W każdy poniedziałek zamawiamy owoce, a piątki spotykamy się we własnym barze przy bilardzie.

Blue Media – miejsce dobrych relacji

Blue MediaO to, jak wygląd biura wpływa na pracowników zapytaliśmy także Dominikę Kotułę-Gibas z sopockiej firmy Blue Media.

Ladeco: Czy kandydaci podczas rozmów o pracę pytają o biuro, wyposażenie, meble?

Dominika Kotuła-Gibas: Coraz częściej kandydaci są zainteresowani konkretnym miejscem, w którym przyjdzie im pracować. Dlatego pytają o sprzęt jak i przestrzeń biurową. Ergonomiczne krzesło, biurko o regulowanej wysokości, prysznic, parking rowerowy czy też wygodna i dobrze wyposażona kuchnia mogą być atutami mogącymi przekonać kandydata, by wybrał właśnie naszą firmę.

Ladeco: Czy pracownicy mają wpływ na to, jak wygląda biuro?

Dominika Kotuła-Gibas: Zależy nam, by w biurze pracowało się wygodnie i wydajnie, dlatego staramy się brać pod uwagę sugestie pracowników. Wiadomo jednak, że zgłaszane potrzeby bywają sprzeczne. Wybieramy więc te rozwiązania, które są spójne z naszym firmowym DNA, wartościami jakimi kierujemy się w firmie oraz z koncepcją architektoniczną. Udało nam się stworzyć miejsce wspierające budowanie dobrych relacji, w którym czujemy się komfortowo. Zdarza się, że w letnie weekendy pracownicy przyprowadzają do biura swoich bliskich by pokazać im miejsce, gdzie na co dzień pracują oraz wypić kawę na tarasie z dala od turystycznego zgiełku Sopotu.

Ladeco: Jakie nietypowe elementy wnętrza biurowego są najczęściej wykorzystywane przez pracowników?

Dominika Kotuła-Gibas: Niewątpliwym atutem naszej nowej siedziby jest jej lokalizacja oraz ogromny taras. Mamy z niego widok zarówno na plażę i sopockie molo, jak również na Plac Przyjaciół Sopotu. Gdy pogoda na to pozwala, organizujemy tam spotkania wewnętrzne, a także te z gośćmi czy klientami. Jemy tam również posiłki. Na tarasie zorganizowaliśmy też koncert rockowy oraz piknik rodzinny dla pracowników i osób z nami zaprzyjaźnionych.

Ladeco: Czy elementy wyposażenia wpływają na samopoczucie czy motywację do pracy? Jeśli tak, to jakie?

Dominika Kotuła-Gibas: Zarówno w domu jak i pracy miło jest otaczać się pięknymi, użytecznymi przedmiotami. Przyjemnie jest pracować gdy wokół nas przestrzeń jest zaaranżowana w sposób uporządkowany, przemyślany i funkcjonalny. Na nasze samopoczucie oddziałuje rodzaj wykorzystanych materiałów, zwłaszcza tych naturalnych – drewna, kamienia. Ilość przeszkleń i rodzaj światła także wpływa na to, jak czujemy się w danym miejscu. Obserwujemy, że ludzie chętnie spotykają się, oprócz kuchni i tarasu, w okolicy ekspresu do kawy, który jest usytuowany w centralnym punkcie biura, by chwilę porozmawiać, dlatego postanowiliśmy zaaranżować te miejsca tak by sprzyjały komunikacji i wymianie myśli.

Podsumowując, siedziba firmy może spełniać wiele funkcji. Tą najbardziej oczywistą jest kształtowanie tego, jak klienci czy pracownicy postrzegają firmę. Dobrze zaprojektowana przestrzeń może również angażować do działania, motywować i integrować pracowników. Staje się miejscem budowania dobrych relacji i kształtowania wyjątkowej kultury przedsiębiorstwa.

Wolves Summit to jedno z największych wydarzeń startupowych w Polsce. To także największe międzynarodowe wydarzenie networkingowe w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 25-26 października, w samym sercu Warszawy, odbyła się czwarta edycja konferencji. Wzięli w niej udział inwestorzy, obiecujące startupy oraz przedsiębiorcy i naukowcy z całego świata, tworzący projekty badawczo-rozwojowe.

Nie mogło tam zabraknąć również nas! Jako jeden z głównych partnerów konferencji przygotowaliśmy dla uczestników strefę CHILLOUT NETWORKING BY LADECO.

Chillout + networking = udana konferencja

Strefa przez nas przygotowana łączyła w sobie dwie funkcje – przestrzeni do networkingu oraz relaksu. Konferencja Wolves Summit to dwa intensywne dni wypełnione prezentacjami startupów, prelekcjami, panelami dyskusyjnymi. Dlatego istotne było, aby uczestnikom zapewnić komfortowe miejsce, gdzie mogą odetchnąć od konferencyjnego zgiełku, doładować baterie – także te w swoich smartfonach czy laptopach, czy po prostu wypić kawę. W przygotowanej przez nas strefie znalazło się 50 miękkich siedzisk razem ze stolikami wyposażonymi w moduły do ładowania laptopów i telefonów. Tutaj uczestnicy mogli także sprawdzić maile oraz wykonać pilne telefony.

Networking, czyli nawiązywanie kontaktów jest nieodłącznym elementem prowadzenia każdego biznesu. Na hasło przewodnie tej edycji nieprzypadkowo zostały wybrane trzy słowa: Create, Network & Grow (Twórz, Sieciuj i Rośnij). Tworzenie sieci kontaktów ma niebagatelne znaczenie dla biznesu. Pomaga zdobywać klientów i partnerów biznesowych. Kształtuje wizerunek osobisty i firmowy, zwiększając rozpoznawalność i zaufanie do marki. Od początku istnienia Wolves Summit organizatorzy dbają o przyjazne, komfortowe warunki do zawierania znajomości. Dlatego między innymi konferencja jest chętnie odwiedzana przez najlepsze europejskie startupy i inwestorów.

Wierzymy, że przestrzeń zaprojektowana w przemyślany sposób jest w stanie zachęcić do zawierania znajomości. Przełamać bariery. Niektórzy przecież odczuwają opór, by podejść do osoby, której nie znają. Podczas Wolves Summit udało nam się stworzyć miejsce, gdzie każdy mógł poczuć się swobodnie. Nasz chillout był chętnie odwiedzany przez uczestników i zachęcał do zawierania nowych znajomości. W przyszłości z pewnością przerodzą się one we współpracę i nowe projekty biznesowe.

Pracownik cierpiący na chroniczny ból pleców nie jest czymś, o czym marzy właściciel firmy. Odpowiednia postawa ciała jest niezwykle istotna dla zdrowia. Przebywanie przez długi czas w niezdrowej, obciążającej kręgosłup pozycji, może grozić trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Fotel biurowy na ratunek

Wielogodzinne siedzenie przed komputerem sprzyja degeneracji kręgosłupa i szkodzi naszej postawie. Lekarze już dawno temu stwierdzili, że wielogodzinne siedzenie jest szkodliwe dla zdrowia. Im więcej siedzimy, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia kłopotów z kręgosłupem, np. wypadnięcia dysku. Garbienie się może ponadto powodować bóle kręgosłupa, bóle głowy, uczucie zmęczenia, a nawet osłabienie koncentracji. Wszystko to negatywnie wpływa na motywację pracownika i energię, jaką wkłada on w swoją codzienną pracę. Zwłaszcza, jeśli zmuszony jest on 8 godzin spędzić siedząc w niewygodnym fotelu, czy nawet zwykłym krześle.

Na szczęście na rynku dostępna jest cała gama foteli biurowych, które nie tylko są wygodne, ale i wpływają na poprawę naszej postawy – a co za tym idzie – naszego samopoczucia i zdrowia. Fotele występują w różnych przedziałach cenowych, dlatego każdy z pewnością wybierze coś dla siebie, w zależności od przewidzianego na wyposażenie biura budżetu. W fotel warto zainwestować, gdyż zapewnienie pracownikowi komfortu pracy wpływa na jego efektywność i poziom koncentracji.

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy?

fotele dla pracownikaDobry fotel biurowy powinien zapewniać wsparcie dla lędźwi i miednicy, dzięki czemu mięśnie pleców mniej męczą się w trakcie 8-godzinnego dnia pracy. Zdrowa postawa zapewniona przez wysokiej jakości fotel biurowy sprawia, że kręgosłup jest prawidłowo ustawiony, co zwiększa ogólny komfort pracy, włącznie z poprawą koncentracji i wytrzymałości.

Odpowiedni fotel powinien posiadać regulację m.in. wysokości siedziska, oparcia, kąta odchylenia oparcia, głębokości podparcia lędźwiowego, czy np. wysokości zagłówka. Im więcej możliwości regulacji, tym większa gwarancja, że zakupione fotele odpowiadać będą wszystkim pracownikom w firmie, z których każdy ma przecież inne potrzeby i oczekiwania.

Stawiając na ergonomię i wygodę pracownika, nie musisz rezygnować z dobrego designu. Wiele foteli biurowych zostało zaprojektowanych w zgodzie z najnowszymi trendami. Fotele występują w wielu stylach oraz kolorach, które dodatkowo stymulują kreatywność pracowników. Dobry fotel biurowy będzie pełnił swoją rolę przez wiele lat użytkowania, a każdy pracownik będzie czuł się w nim jak w fotelu prezesa.

We współczesnym świecie bezustannie otacza nas hałas. Także w pracy mamy do czynienia z dobiegającymi z każdej strony dźwiękami. Współpracownicy prowadzą głośne rozmowy telefoniczne, rozmawiają, w dali odzywa się ekspres do kawy, hałasuje niszczarka dokumentów. Nasze biuro to nie tylko to, co widzimy, ale i to co słyszymy. Wielu osobom hałas przeszkadza w skupieniu się na pracy. Inne osoby z kolei nie wyobrażają sobie efektywnej pracy bez muzyki. Jak pogodzić oczekiwania wszystkich członków zespołu, z których każdy inaczej postrzega biurowe dźwięki?

Dlaczego akustyka w biurze jest ważna?

IMG_2738W szczególności w biurach typu open space, gdzie pomieszczenie dzielone jest przez wiele osób naraz, komfort akustyczny jest bardzo ważny. Celem nadrzędnym jest, aby stworzyć pracownikom optymalne warunki do rozmów ale jednocześnie nie zaburzać ich koncentracji. Długotrwałe przebywanie w hałasie jest nie tylko nieprzyjemne, ale może być szkodliwe dla zdrowia i prowadzić do:

  • uszczerbku słuchu
  • stresu
  • zmęczenia
  • dekoncentracji
  • upośledzenie pamięć i umiejętności uczenia się

Zbyt duży hałas wpływa nawet na naszą postawę przy biurku.

Komfort akustyczny rzadko brany jest pod uwagę na etapie projektowania budynku. Priorytetem tutaj prawie zawsze są względy estetyczne oraz ekonomia. Problem pojawia się dopiero w momencie, gdy w biurze zaczynają pracować ludzie.

Jak poradzić sobie z nadmiernym hałasem w biurze?

IMG_2737Z pomocą przychodzą panele akustyczne, które skutecznie tłumią i pochłaniają odgłosy rozmów czy inne hałasy pojawiające się w biurze. Panele te można montować już po ukończeniu prac nad biurem.

Panele poza swoja funkcją wygłuszająca mają także walory estetyczne i pozytywnie wpływają na wygląd otoczenia. Dostępnie w wielu kolorach i kształtach, pasują do każdego rodzaju biura – klasycznego czy bardziej nowoczesnego.

Biuro powoli przestaje pełnić rolę jedynie miejsca wykonywania pracy. Przestaje być miejscem, gdzie przychodzimy na 8 godzin, by wykonać zaplanowane zadania, bez zwracania uwagi na to, co nas otacza. Coraz częściej zaczynamy dostrzegać otoczenie, w którym się znajdujemy od tradycyjnej 8 do 16. W końcu to tutaj spędzamy sporą część naszego dnia. Nietuzinkowe miejsce pracy może ponadto stać się elementem motywacyjnym pracowników, zwiększających ich kreatywność. (więcej…)

Umywalka z drewna

Umywalka z drewna? Dlaczego nie?

Oto jak powstaje umywalka z drewna klejonego.
Pokryta zostanie żywicą epoksydową, która nada drewnu odpowiednią wytrzymałość, uwydatni kolorystykę oraz słój.

Wykonanie Aleksander Bielawski Taka Forma.

Podsumowanie Milan Design Week

W dniach 14-19 kwietnia wielu projektantów, producentów i kuratorów sztuki miało szanse zaprezentować swoje projekty na targach designu w Mediolanie.

W tym roku Polska wykorzystała swoje 5 minut i w innowacyjny i ciekawy sposób zaprezentowała swoje produkty. My chcielibyśmy natomiast w szczególności pochwalić się osiągnięciami naszych Partnerów.

Jedna z największych polskich wystaw to „Do It Your Way. Polish Design in Pieces” stworzona przez zespół kuratorski Ewę Solarz oraz grupę Tabanda. Była to zupełnie inna od dotychczasowych ekspozycja, gdyż publiczność została wciągnięta do zabawy w interaktywny świat designu. Każdy mógł przetestować obiekty i stworzyć swoją modyfikację danego produktu.

– Nie chcemy postrzegać wzornictwa jako sztuki do patrzenia. Człowiek jest elementem designu, jest jego użytkownikiem i nie może się go bać, ma dotykać, testować, ma być blisko – wyjaśnia Filip Ludka – członek grupy Tabanda.

Tabanda

Photo: facebook.com/TABANDA.grupa.projektowa

Studio Malafor miało również szanse zaprezentować całkiem odświeżoną wersję puf i foteli – kolekcja AIR, o których mowa zyskała na nowych materiałach oraz drewnianych minimalistycznych stelażach. Studio pokazało również stół inspirowany projektem Oskara Hansena oraz nową kolekcję stolików z cieniowaną podstawą, będąca odpowiednikiem dla kultowych pieńków.

Malafor

Photo: facebook.com/malafor

Kolejny polski sukces to zaprojektowany przez wybitnego projektanta Przemysława Mac Stopę salon prasowy. Tegorocznym hasłem przewodnim był “Energy for Crativity” wytyczającym tematyczną ścieżkę programu i jednocześnie stanowiącym inspirację dla projektantów współtworzących tę wystawę. Jednym z elementów instalacji był zdobywca tegorocznej nagrody Red Dots – fotel Pelikan firmy Profim, zaprojektowany również przez Przemysława Mac Stopę.

Mac Stopa

Photo: facebook.com/DesignbyMacStopa

Mac Stopa
Pelikan

Photo: profim.pl

Na Salone Del Mobile zaprezentowała sie również słyniąca z 130 letniej tradycji produkcji mebli giętych marka Fameg. Firma oparta na niezwykłym dziedzictwie Michaela Thoneta w tym roku przyciągała uwagę zwiedzających nowoczesną formą i kolorystyką stoiska.

Fameg

Photo: facebook.com/Fameg

W tym roku na Salone Del Mobile zadebiutowała Grupa Nowy Styl. Na powierzchni 240m2 w niebywale mądry i funkcjonalny sposób przestawiono różne formy przestrzeni biurowych. Prezentowano nowoczesne rozwiązania obejmujące systemy meblowe do gabinetów, sal konferencyjnych, stref pracowniczych, miejsc do spotkań i wypoczynku. Całość wystawy zaprojektowano zgodnie z ideą funkcjonowania nowoczesnych organizacji uwzględniając potrzeby pracowników i trendy w aranżacji wnętrz.

Grupa Nowy Styl

Photo: facebook.com/GrupaNowyStyl

Wybrane realizacje z woj. pomorskiego w 2014r. z produktami marki TON

Kawiarnia Cyganeria w budynku Bankowca przy ul. 3 Maja w Gdyni
Interior Design Anna Orchowska i Marta Wróbel
Photo: Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl
We wnętrzu wykorzystano:
Fotel Merano design Alex Gufler
Fotel i Sofa Casablanca design Tom Kelley

CRUDO Sopot www.crudogrill.com
Interior Design: arch. Maciej Ryniewicz
Photo: tomirriphotography.com
We wnętrzu wykorzystano fotel No 30 by TON

Jovi Apartments w Sopocie
joviapartments.com/pl
Interior design LOFT Magdalena Adamus
Photo: Tomirri
W realizacji wykorzystano: Fotel Merano design Alex Gufler, stół Jutland krzesła i fotele Stockholm design Mads K. Johansen by TON

Budżetowe produkty TON znajdziesz na stronie alternativebyton.eu/en/

Nowością w 2015r. są wybarwienia (bejce) na drewnie dębowym:

– bejce na dąb:

B113, B4, B7, B105, B112, B114, B115, B123

B113
Brown sugar

B4
Coffee

B7
Brandy

B105
Dark wenge

B112
Dark chocolate

B114
Nougat

B115
Granite

B123
Black grain

– wykończenie – bejca + bezbarwny, głęboko matowy lakier

Nowy cennik marki TON od 02.02.2015r.

 

PL_TON_Polska_e-cenik_2015_brutto.indd

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
81-451 Gdynia
Aleja Zwycięstwa 96/98
Email: info@ladeco.pl
Telefon: +48 58 500 80 50