Otoczenie ma znaczenie!

chillout w biurze

Otoczenie ma znaczenie!

Biuro powoli przestaje pełnić rolę jedynie miejsca wykonywania pracy. Przestaje być miejscem, gdzie przychodzimy na 8 godzin, by wykonać zaplanowane zadania, bez zwracania uwagi na to, co nas otacza. Coraz częściej zaczynamy dostrzegać otoczenie, w którym się znajdujemy od tradycyjnej 8 do 16. W końcu to tutaj spędzamy sporą część naszego dnia. Nietuzinkowe miejsce pracy może ponadto stać się elementem motywacyjnym pracowników, zwiększających ich kreatywność.

Biuro bardziej kreatywne

Przestrzenie takie jak pokój gier, pokój kreatywny, chillout, czy innego rodzaju niestandardowe miejsca mogą być czynnikiem, który przyciągnie do firmy lepszych kandydatów na pracowników, a w obecnych zwiększy ich kreatywność i wpłynie pozytywnie na jakość pracy.

Ciekawie zaprojektowana przestrzeń umożliwia lepszą komunikację między pracownikami, wzmacnia także integrację zespołu. Staje się miejscem, które inspiruje i pozwala się zrelaksować.

W każdym biurze powinna znaleźć się przestrzeń do pracy, jak i do odpoczynku, aby pracownicy mieli szansę oderwać się na moment od zajęć i zregenerować baterie. Ważne, aby w pomieszczeniu było odpowiednio dużo światła, jeśli nie ma okien, problem rozwiążą punktowo rozmieszczone lampy. Warto zadbać o naturalną zieleń, która działa kojąco i pomaga się zrelaksować. Według brytyjskich badań z 2010 roku, pracownicy, którzy mogli udekorować swoje biura zielonymi roślinami i kolorowymi obrazami byli o 30 % bardziej produktywni niż ich koledzy, którzy takiej szansy nie dostali. Kwiaty w naszym otoczeniu pomagają ponadto obniżyć poziom stresu.

InfoShare

Ważny jest także wybór właściwej kolorystyki biura. Czerwień pomaga podobno zwiększyć skuteczność przy pracach wymagających skupieniu na szczegółach. Czy to prawda? Musicie przekonać się sami!

Każdy lubi otaczać się przedmiotami pięknymi i funkcjonalnymi. Na rynku znajdują się elementy wyposażenia, które nie tylko wpływają na estetykę ale i pełnią istotne funkcje, np. panele akustyczne, które ożywiają przestrzeń.

Każdy pracownik na pewno doceni także wygodny, dobrej jakości fotel biurowy, z możliwością regulacji wysokości siedziska czy kąta nachylenia oparcia. Jeszcze bardziej doceni zaś możliwość pracy przy biurku z możliwością regulacji wysokości blatu, tak aby móc zmieniać pozycję podczas pracy z siedzącej na stojącą. Badania wskazują, że siedzenie na krześle czy fotelu przez dłuższy czas może być równie szkodliwe jak palenie papierosów!

Wejdź do gry!

piłkarzyki gra w biurze Coraz popularniejsze są pokoje gier. Czy są to tradycyjne piłkarzyki, czy najnowsza konsola – miejsce, gdzie pracownicy mogą wspólnie pograć, to must have nowoczesnego biura. Dzięki takiemu miejscu pracownicy z większą sympatią patrzą na swoje miejsce pracy – i chętniej do niego przychodzą. Wspólna gra zwiększa poczucie zdrowej rywalizacji i jest elementem team-buildingu.

Projektując biuro dla swojej firmy, warto zadbać, aby znalazły się w nim części wspólne oraz miejsca, gdzie można popracować w ciszy i spokoju. Dzięki temu każdy będzie czuł się u nas dobrze – a o to przecież chodzi!

 Wielkość elementów
Kontrast