Usiądź jak prezes! Fotel biurowy dla każdego

Fotel biurowy

Usiądź jak prezes! Fotel biurowy dla każdego

Pracownik cierpiący na chroniczny ból pleców nie jest czymś, o czym marzy właściciel firmy. Odpowiednia postawa ciała jest niezwykle istotna dla zdrowia. Przebywanie przez długi czas w niezdrowej, obciążającej kręgosłup pozycji, może grozić trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Fotel biurowy na ratunek

Wielogodzinne siedzenie przed komputerem sprzyja degeneracji kręgosłupa i szkodzi naszej postawie. Lekarze już dawno temu stwierdzili, że wielogodzinne siedzenie jest szkodliwe dla zdrowia. Im więcej siedzimy, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia kłopotów z kręgosłupem, np. wypadnięcia dysku. Garbienie się może ponadto powodować bóle kręgosłupa, bóle głowy, uczucie zmęczenia, a nawet osłabienie koncentracji. Wszystko to negatywnie wpływa na motywację pracownika i energię, jaką wkłada on w swoją codzienną pracę. Zwłaszcza, jeśli zmuszony jest on 8 godzin spędzić siedząc w niewygodnym fotelu, czy nawet zwykłym krześle.

Na szczęście na rynku dostępna jest cała gama foteli biurowych, które nie tylko są wygodne, ale i wpływają na poprawę naszej postawy – a co za tym idzie – naszego samopoczucia i zdrowia. Fotele występują w różnych przedziałach cenowych, dlatego każdy z pewnością wybierze coś dla siebie, w zależności od przewidzianego na wyposażenie biura budżetu. W fotel warto zainwestować, gdyż zapewnienie pracownikowi komfortu pracy wpływa na jego efektywność i poziom koncentracji.

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy?

fotele dla pracownikaDobry fotel biurowy powinien zapewniać wsparcie dla lędźwi i miednicy, dzięki czemu mięśnie pleców mniej męczą się w trakcie 8-godzinnego dnia pracy. Zdrowa postawa zapewniona przez wysokiej jakości fotel biurowy sprawia, że kręgosłup jest prawidłowo ustawiony, co zwiększa ogólny komfort pracy, włącznie z poprawą koncentracji i wytrzymałości.

Odpowiedni fotel powinien posiadać regulację m.in. wysokości siedziska, oparcia, kąta odchylenia oparcia, głębokości podparcia lędźwiowego, czy np. wysokości zagłówka. Im więcej możliwości regulacji, tym większa gwarancja, że zakupione fotele odpowiadać będą wszystkim pracownikom w firmie, z których każdy ma przecież inne potrzeby i oczekiwania.

Stawiając na ergonomię i wygodę pracownika, nie musisz rezygnować z dobrego designu. Wiele foteli biurowych zostało zaprojektowanych w zgodzie z najnowszymi trendami. Fotele występują w wielu stylach oraz kolorach, które dodatkowo stymulują kreatywność pracowników. Dobry fotel biurowy będzie pełnił swoją rolę przez wiele lat użytkowania, a każdy pracownik będzie czuł się w nim jak w fotelu prezesa.Wielkość elementów
Kontrast