Malafor 6

Podsumowanie Milan Design Week 2015

Podsumowanie Milan Design Week

W dniach 14-19 kwietnia wielu projektantów, producentów i kuratorów sztuki miało szanse zaprezentować swoje projekty na targach designu w Mediolanie.

W tym roku Polska wykorzystała swoje 5 minut i w innowacyjny i ciekawy sposób zaprezentowała swoje produkty. My chcielibyśmy natomiast w szczególności pochwalić się osiągnięciami naszych Partnerów.

Jedna z największych polskich wystaw to „Do It Your Way. Polish Design in Pieces” stworzona przez zespół kuratorski Ewę Solarz oraz grupę Tabanda. Była to zupełnie inna od dotychczasowych ekspozycja, gdyż publiczność została wciągnięta do zabawy w interaktywny świat designu. Każdy mógł przetestować obiekty i stworzyć swoją modyfikację danego produktu.

– Nie chcemy postrzegać wzornictwa jako sztuki do patrzenia. Człowiek jest elementem designu, jest jego użytkownikiem i nie może się go bać, ma dotykać, testować, ma być blisko – wyjaśnia Filip Ludka – członek grupy Tabanda.

Tabanda

tabanda 2
tabanda 3
tabanda 8
tabanda 1

Photo: facebook.com/TABANDA.grupa.projektowa

[/vc_column][/vc_row]

Studio Malafor miało również szanse zaprezentować całkiem odświeżoną wersję puf i foteli – kolekcja AIR, o których mowa zyskała na nowych materiałach oraz drewnianych minimalistycznych stelażach. Studio pokazało również stół inspirowany projektem Oskara Hansena oraz nową kolekcję stolików z cieniowaną podstawą, będąca odpowiednikiem dla kultowych pieńków.

Malafor

Malafor 4
Malafor 3 1
Malafor 6

Photo: facebook.com/malafor

Kolejny polski sukces to zaprojektowany przez wybitnego projektanta Przemysława Mac Stopę salon prasowy. Tegorocznym hasłem przewodnim był „Energy for Crativity” wytyczającym tematyczną ścieżkę programu i jednocześnie stanowiącym inspirację dla projektantów współtworzących tę wystawę. Jednym z elementów instalacji był zdobywca tegorocznej nagrody Red Dots – fotel Pelikan firmy Profim, zaprojektowany również przez Przemysława Mac Stopę.

Mac Stopa

Mac stopa 2
Mac stopa 31
Mac stopa 4

Photo: facebook.com/DesignbyMacStopa

Mac Stopa
Pelikan

pelikan 1
pelikan 2

Photo: profim.pl

Na Salone Del Mobile zaprezentowała sie również słyniąca z 130 letniej tradycji produkcji mebli giętych marka Fameg. Firma oparta na niezwykłym dziedzictwie Michaela Thoneta w tym roku przyciągała uwagę zwiedzających nowoczesną formą i kolorystyką stoiska.

Fameg

fameg 11
fameg 21

Photo: facebook.com/Fameg

W tym roku na Salone Del Mobile zadebiutowała Grupa Nowy Styl. Na powierzchni 240m2 w niebywale mądry i funkcjonalny sposób przestawiono różne formy przestrzeni biurowych. Prezentowano nowoczesne rozwiązania obejmujące systemy meblowe do gabinetów, sal konferencyjnych, stref pracowniczych, miejsc do spotkań i wypoczynku. Całość wystawy zaprojektowano zgodnie z ideą funkcjonowania nowoczesnych organizacji uwzględniając potrzeby pracowników i trendy w aranżacji wnętrz.

Grupa Nowy Styl

Grupa Nowy Styl 9
Grupa Nowy Styl 5
Grupa Nowy Styl 3
Grupa Nowy Styl 11
Grupa Nowy Styl 19
Grupa Nowy Styl 6
Grupa Nowy Styl 8

Photo: facebook.com/GrupaNowyStylWielkość elementów
Kontrast